O Nas

Fundacjawww.czlowiekwpotrzebie.org | Statut Fundacji: pobierz

Jesteśmy organizacją non-profit

Dzięki działalności gospodarczej - restauracji Different możemy realizować cele statutowe naszej Fundacji pomocy Rodzinie ”Człowiek w Potrzebie”

Fundacja która niesie pomoc ludziom w wychodzeniu z kryzysu. Obecnie działania realizowane są na terenie Warszawy.

Nasze działania to:

  1. Pomoc rzeczowa (żywność, środki higieny, leki) dla warszawskich rodzin.
  2. Projekt pomocy wybranym rodzinom przy współpracy firmy Fenix Group (zakup mebli, remonty, odpłatne zabiegi medyczne, fizjoterapia, psychoterapia, zakup leków i żywności, pomoc w spłacie długów)
  3. Kierowanie do osób, które świadczą pomoc terapeutyczną i duchową.
  4. Od marca 2020 do czerwca 2021 prowadziliśmy projekt #posiłkikryzysowe- dożywianie warszawskich rodzin, dostarczając im pełnowartościowy obiad z dwu dań.
  5. Od maja 2022 roku wydaliśmy 10 tysięcy dwudaniowych posiłków dla uchodźców z Ukrainy (realizacja projektu we wspołpracy z MCPS)

Komu pomagamy: osobom doświadczającym szeroko pojętego kryzysu (nagłe osamotnienie, uboga starość, śmierć bliskiej osoby, która byłą żywicielem rodziny, ciężka i przewlekła choroba oraz brak środków na leczenie; trwała niepełnosprawność i choroba w rodzinie, wypadek i koszty związane z powrotem do zdrowia; utrata pracy z powodów niezależnych od osoby i niemożliwość utrzymania siebie i rodziny; odejście od sprawcy przemocy domowej)

Jak pomagamy: Wszystkim osobom które zgodzą się na spotkanie w miejscu zamieszkania u siebie i zweryfikowanie sytuacji przedstawimy propozycję pomocy.

Certyfikaty

Pracownicy

Pracownicy

Agnieszka Żebrowska

Kelner

Dowiedz się więcej

Agnieszka to nasza zespołowa gaduła. Uwielbia kontakt z gośćmi, choć w życiu prywatnym potrafi być także nieśmiała. Niedowidzi od urodzenia. Dość szybko odnajduje się w nowych pomieszczeniach, jednak jej ulubionym miejscem pozostaje jej własny dom. Tam poświęca się gotowaniu, gdzie królują dania kuchni polskiej – oraz śledzeniu nowinek technologicznych przydatnych osobom niewidomym i niepełnosprawnym. Wychowanka Ośrodka Szkolno-Wychowaczego w Laskach. W pracy w DIFFERENT ceni sobie kontakt z ludźmi i brak uczucia zamkniętej przestrzeni.

Pracownicy

Beata Staszek

Kelner

Dowiedz się więcej

Beata to osoba wesoła i otwarta. Zaraża nas swoim optymizmem i zawsze jest gotowa do działania. Posługuje się językami: angielskim, włoskim i rosyjskim. Jest osobą bardzo aktywną, rozwija swoje pasje taneczne i stale poszerza swoje umiejętności. Straciła wzrok w okresie dojrzewania i mimo początkowego wstrząsu od razu wzięła sprawy w swoje ręce. Udało jej się skończyć szkołę, założyła rodzinę i znalazła pracę. Jak sama określa „tym, co daje mi najwięcej satysfakcji jest bezpośredni kontakt z ludźmi”. Swoją unikalność odkryła w trakcie 4-letniego pobytu w Moskwie, gdzie mąż żartobliwie powiedział do niej, że przypadku całkowitego wyłączenia światła w moskiewskim Metrze byłaby jedyną osobą, która bez problemu wyszłaby na powierzchnię :). Dlatego w DIFFERENT łączymy jej radość, miłość do ludzi i pozbawiamy wykluczenia społecznego.

Pracownicy

Wiola Borowska

Kelner

Dowiedz się więcej

Wiola skończyła liceum profilowane z rozszerzonym jęz. angielskim. Z wykształcenia technik obsługi ruchu turystycznego, lecz ze względu na utratę wzroku nigdy nie pracowała w zawodzie. Doświadczenie zdobywała w telemarketingu i jako przedstawiciel handlowy w branży kosmetycznej. W wolnej chwili lubi słuchać muzyki oraz kobiecych audiobooków z wątkami kryminalnymi. Nader wszystko uwielbia tańczyć i spędzać czas nad wodą. Miłością jej życia jest mąż, którego zna od 16 roku życia (dla jasności poznali się górach – nie nad morzem) oraz 15-letni syn – pasjonat kolarstwa górskiego! Wiolę polubiliśmy za jej radość i odwagę w podejmowaniu wyzwań. Niezwykle przyjemnie się z nią rozmawia, ma w głosie coś kojącego i ciepłego. Mamy nadzieję, że będą Państwo mieli okazję się o tym przekonać.

Pracownicy

Jacek Królikowski

Kelner

Dowiedz się więcej

Jecek był kucharzem w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym oraz Hotelu Radisson Blu w Warszawie. Od dziecka tracił wzrok. Obecnie zostało mu 10% widzenia na jednym oku. Jest osobą świetnie odnajdującą się w pracy zespołu, z ogromnym dystansem do siebie i otoczenia. Jego specyficzne poczucie humoru nie raz rozładowało napięcie w chwilach stresowych. Interesuje się motoryzacją i medycyną pomimo, że nie może prowadzić auta czy samodzielnie ”wykonać operacji”. Skoczek spadochronowy i motolotniarz. Szczęśliwy mąż i ojciec 1,5 rocznego synka. W pracy w DIFFERENT ceni sobie fakt, że „nikt mu nie patrzy na ręce :)” i podziwia naszą Prezes za jej wielkie serce i zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami.

Pracownicy

Konrad Kubicki

Kelner

Dowiedz się więcej

Konrad ukończył studium wokalno-aktorskie, ratownictwo medyczne oraz szkołę dla opiekunów medycznych. Jako Asystent niewidomych kelnerów wykorzystuje w praktyce zdobytą wiedzę. Jak sam określa swój status – jest mężczyzną z przeszłością. Miał i ma poważne problemy zdrowotne – ale walczy i się nie poddaje. Konkretny, otwarty i z wyobraźnią. W wolnych chwilach lubi zagłębić się w historii kamienic i fabryk warszawskich oraz posłuchać dobrej muzyki. Interesuje się podróżami, a w szczególności urban exploration, fantastyką i medycyną. Identyfikuje się z latami 90-tymi, uwielbia także modę z tamtych czasów. Potrafi bez znudzenia, kilkukrotnie oglądać te same filmy np. „Top gun”, „Pretty woman” czy „Króla lwa”. Dzięki Konrad, że jesteś z nami!

Pracownicy

Anna Sobczak

Manager zespołu kelnerskiego

Dowiedz się więcej

Anna jako psycholog lubi obserwować ludzi, ich osobowości i relacje . Przez długi czas pracowała w kancelarii adwokackiej, gdzie mogła się wykazać swoimi zdolnościami organizacyjnymi. Cechuje ją wysoka odpowiedzialność, swoboda w nawiązywaniu kontaktów oraz terminowość. W życiu „odkrywa nowe smaki i nie groźne jej robaki”.

Pracownicy

Aleksander Gościniak

Szef Kuchni

Dowiedz się więcej

Kucharzem został przez przypadek i dobrze mu to idzie już od 6 lat! Poczatkowo jego plany były związane z muzyką i koszykówką - w tym kierunku skończył też szkołę. Jednak 6letni epizod barmana oraz zamiłowanie do tworzenia skierowały go właśnie do kuchni. A uwierzcie potrafi się odnaleźć w każdej z nich: polskiej, meksykańskiej, śródziemnomorskiej. Inspiracje do swoich dań czerpie głównie z kuchni  francuskiej i włoskiej. Jest elastyczny, kreatywny, niezwykle uparty i nastawiony na efekt. W wolnych chwilach spełnia się jako internetowy komentator sportowy. Kocha NBA i muzykę. Można również godzinami z nim rozmawiać o historii, w szczególności Aleksandra Macedończyka oraz o psach - jest właścicielem reaktywnej Luny.

Pracownicy

Marta Aleksandrowska

Manager restauracji DIFFERENT

Dowiedz się więcej

Marta jest pasjonatką podróży i wypraw w nieznane. Studentka Komunikacji Społecznej i Public Relations na warszawskiej Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania. Jej mottem życiowym jest powiedzenie „kto chce – szuka sposobów, a kto nie chce – szuka powodów”. Zaraża swoim optymizmem i świetnym zorganizowaniem. W przyszłości planuje odwiedzić słoneczną Kalifornię i zorganizować sobie wyprawę dookoła świata. Zawodowo wiąże plany z marketingiem i własną działalnością eventową.

Pracownicy

Claudia Martinez

Office Manager

Dowiedz się więcej

Nasz międzynarodowy akcent w DIFFERENT. W jej żyłach płynie kolumbijska krew, a co za tym biegle mówi w jęz. hiszpańskim i angielskim. Ma smykałkę organizacyjną, z uporem dąży do wyznaczonych celów, opiekuńcza i zaangażowana w powierzone prace.

Pracownicy

Aleksandra Olszańska

Dyrektor Zarządzająca

Dowiedz się więcej

Ola przez ponad 15 lat prowadziła warsztaty dla pacjentek oddziału onkologicznego. Była szkoleniowcem w firmie farmaceutycznej oraz kosmetycznej. Kilka lat temu została Wykładowcą na Uczelni Medycznej, gdzie obecnie uczy studentów z zakresu Kosmetologii. Prowadziła również rekrutacje, audyty i wiele projektów z zakresu projektowania tekstyliów. Jest osobą, która uwielbia pracę oraz kontakt z ludźmi. Wierzy w dobre rozwiązania i w szczere relacje. Prywatnie żona i mama 7 letniego synka.

Pracownicy

Anna Bocheńska

Prezes Zarządu Fundacji

Dowiedz się więcej

Anna jest prezesem Fundacji Pomocy Rodzinie „Człowiek w potrzebie”, organizator wielu akcji charytatywnych i społecznych. Event & PR manager z olbrzymim doświadczeniem. Jest to osoba obdarowana wielkim talentem organizacyjnym i potrafiąca zjednywać sobie ludzi. Prawdziwy i waleczny leader. Związana z DIFFERENT od samego początku/pomysłu. Obiema rękami podpisuje się pod misją społeczną restauracji i nie wyobraża sobie innego sposobu na jej funkcjonowanie.

Pracownicy

Ilona Kamieńska

Asystent Zarządu

Dowiedz się więcej

Ilona od 2012 roku samodzielnie prowadzi Fundację na Podlasiu, współpracując w tym zakresie z instytucjami samorządowymi. Posiada bogate doświadczenie w branży eventowej oraz w pozyskiwaniu funduszy z różnych źródeł. Angażuje się w działania społeczne i prozdrowotne. Certyfikowany Project Manager IPMA D. Jej największym atutem jest wielozadaniowość i opanowanie.

Nasi klienci

Wspierają Nas

Firma DISIRE z Krapkowic, specjalnie dla nas, zaprojektowała i wyprodukowała innowacyjny ekran do wyświetlania naszych filmów reklamowych. Projekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Jesteśmy nim zachwyceni!
Ceramika Paradyż Sp. z o.o. podarowała nam 7 ton wysokiej jakości płytek podłogowych i ściennych oraz zapewniła dostawę płytek do naszego lokalu. W super szybkim tempie. Dziękujemy!
Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana” S.A. ufundowała Nam wspaniałą porcelanę do obsługi 60 osób jednocześnie. To dla nas prawdziwe wsparcie. Dziękujemy!
RM GASTRO Polska Sp. z o.o. przekazała po kosztach produkcji wyposażenie zaplecza kuchennego DIFFERENT. Dzięki temu mogliśmy zaoszczędzić 60 tys. zł już na starcie. Wielkie podziękowania od całego zespołu restauracji!
Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. zaproponowały nam emisję spotów reklamowych na LCD z 90% zniżką. Spot z zapowiedzią otwarcia ukazywać się będzie przez 14 dni. Dziękujemy!
Firma Visualcom sama zaproponowała nam wsparcie wizerunkowe i ufundowała WIELKI baner 3,3 m x 7 m oraz oznakowanie literowe dla restauracji. Ślemy podziękowania dla pracowników i właściciela P. Tomasza Kantaka.
Skorzystaliśmy z dotacji z Funduszu Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych w kwocie 72 000,00 zł i dodatkowo otrzymaliśmy półroczne wsparcie pomostowe na stworzenie miejsc pracy dla naszych pracowników. Wielkie podziękowania za zaufanie!
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego finansuje nam bardzo wartościowe usługi doradcze oraz szkolenia. Wsparła nas także w uzyskaniu pożyczki z TISE.
Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych TISE SA udzieliło nam 480.000 zł bardzo preferencyjnej pożyczki na start DIFFERENT.
KLIMAK klimatyzacja & chłodnictwo to eksperci od instalacji sanitarnych i wentylacyjnych. Otrzymaliśmy SPECJALNĄ wycenę na robociznę, a większość sprzętu dostaliśmy w prezencie. Podziękowania należą się całemu zespołowi.
Dzięki tej firmie udało się znacząco obniżyć koszty instalacji wodno-kanalizacyjnej. Firma MAG INSTAL sprzedała nam materiały bez swojej marży. Dodatkowym plusem okazała się szybkość reakcji i załatwiania formalności związanych z obsługą darowizny.
Respol Eksport-Import Sp. z o.o. zrealizowała nasze zapotrzebowanie na wyposażenie części zaplecza kuchennego z bardzo dużym upustem. Serdecznie dziękujemy!
Dariusz Pilarski to strażak z olbrzymim doświadczeniem, kierownik ds. bezpieczeństwa kilkudziesięciu imprez masowych, szkoleniowiec BHP. Możemy na niego liczyć w każdej sytuacji. P. Dariusz za darmo dogląda najmniejszych detali PPOŻ i BHP, aby zapewnić naszym Gościom i Pracownikom maksimum bezpieczeństwa.
Na każdym etapie projektowania wnętrza mogliśmy liczyć na firmę Room Factory Sp. z o.o. Zapewniła nam ona zasłony i firany do restauracji oraz stale doradzała w zakresie produktów materiałowych. Dziękujemy!
Firma VERUS Opieka IT zafundowała nam monitor. Poprosiliśmy o niego ze względu na niedowidzącą koleżankę w recepcji. Okazało się, że dostaliśmy w prezencie 40” ekran. Szok! Serdecznie dziękujemy!
Od producenta mebli tapicerowanych DomArtStyl Piotr Śniegocki otrzymaliśmy 20% zniżkę na zakup luksusowych krzeseł do DIFFERENT. Bardzo dziękujemy!
Firma Kłosy P. Piotra Jędrasa zaopatrzyła naszą kuchnię w noże z najwyższej półki. Ich produkty są wykonywane ręcznie, z największą dbałością o każdy detal oraz z najlepszej jakości stali. Pasja godna podziwu! Dziękujemy z całego serca!
Z biurem matrymonialnym MyDwoje.pl nawiązaliśmy barterową współpracę reklamową. Randka w ciemno, którą oferuje DIFFERENT, pięknie komponuje się z misją biura – poznania drugiej połówki.
Z Katalogiem Marzeń współpracujemy na specjalnych i rzadko spotykanych warunkach. Dodatkowo niejednokrotnie przekazywali naszej Fundacji darowizny finansowe. Fajni z Was ludzie, dziękujemy!

 

Media o Nas

O naszej akcji napisała WP.PL Ogromnie Nas cieszy fakt, że zgłaszacie aktualną sytuacje w DIFFERENT oraz prowadzoną przez nas kampanię #posiłkikryzysowe – mediom. Bardzo dziękujemy! link
Specjalnie dla niepełnosprawni.pl „Klienta nie trzeba widzieć, wystarczy słuchać” – co o tym myślą nasi pracownicy? Przekonajcie się czytając ciekawy wywiad dla portalu niepełnosprawni.pl link
Świat z perspektywy osoby niewidomej Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z naszą kelnerką – Dominiką na kanale YT Zobaczmy się. link
„Jesteśmy razem” z Radiem Wnet.fm Wywiad „popełniony” dla Radia Wnet.fm. Nasza twórczyni – Anna Bocheńska – opowiada o restauracji DIFFERENT i „świetle w życiu”. Miłego odbioru! link
Wywiad branżowy w Horeca Radio Gościliśmy ostatnio w Horeca Radio, gdzie mieliśmy okazje opowiedzieć o Restauracji DIFFERENT i samej Fundacji. Dziękujemy Horeca Business Club za zaproszenie i przyjemne spotkanie. Fot: Horeca Travel&MICE link
Wejście na żywo w Radiu dla Ciebie Dawno Nas nie było w mediach. Zapraszam do odsłuchu 15 min. reportażu na żywo popełnionego dla Radia dla Ciebie. link
Polska mówi o DIFFERENT Sympatyczny wywiad dla Portalu Polska Mówi. Nagranie dostępne na kanale You Tube – zapraszamy! link
Poleca nas Good Place Warsaw Mamy to! Napisali o nas pierwsi recenzenci dobrych miejsc w Warszawie (nie tylko kulinarnych). Bardzo dziękujemy! link
Gdzie zjeść? – tylko w DIFFERENT Portal gdziezjesc.info to przewodnik po wyjątkowych restauracjach w całej Polsce. Prowadząc DIFFERENT nie mogło nas tam zabraknąć!
Komentujcie i oceniajcie wrażenia po kolacji. Czekamy na Wasze opinie na łamach portalu.
link
Jedz i pomagaj w Warszawie! Zostaliśmy zauważeniu przez portal NGO.pl jako jeden z dziewięciu warszawskich lokali prowadzonych przez organizacje pozarządowe z misją społeczną. To dla nas wielkie wyróżnienie. Dziękujemy! link
Wizyta TVN24 Cztery osoby z TVN24 zgodziły się na towarzystwo kamery noktowizyjnej w ciemności oraz nagrania przed i po wyjściu z restauracji DIFFERENT. Ci śmiałkowie to ekipa z TVN24. Efekty będziemy mogli zobaczyć jutro rano pomiędzy 6:00 a 11:00.
Serdecznie dziękujemy naszym bohaterskim gościom.
link
Ekskluzywnie o DIFFERENT W MĘSKIM KRĘGU piszą o Nas. Portal wmeskimkregu.pl to ekskluzywne miejsce dla mężczyzn oczekujących od życia więcej motywacji, inspiracji, ceniących klasę i elegancję. Dziękujemy pięknie! link
Restauracja na kobiecym portalu KobietaXL.pl to portal dla kobiet cieszących się życiem, ciekawych świata i szukających inspiracji. Notka prasowa poszła także do wszystkich czytelniczek portalu. link
Info w IMPERIUM KOBIET ImperiumKobiet.pl pisze o DIFFERENT. link
Jesteśmy w TVP Polonia 3 sierpnia 2018 r. nasza cudowna kelnerka/animatorka Beata Staszek wzięła udział w wywiadzie na żywo dla telewizji TVP Polonia. Program, w którym wystąpiła „Halo Polonia”, emitowany jest od poniedziałku do piątku o godz. 22.20. Nasza Beatka pojawia się w 10:05 min. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia! link
Towarzystwa Biznesowe SA i DIFFERENT Właścicielka DIFFERENT została zaproszona na wywiad do Macieja Gnyszki – założyciela Towarzystw Biznesowych SA. Obie osoby nie znały się wcześniej, jednak nić porozumienia i podobne poczucie humoru sprawiło, że całość smakuje wyśmienicie. Wywiad zorganizował nasz przesympatyczny animator Grzegorz Kozłowski. Maćku i Grzegorzu – dziękujemy! link
Przyjemny wywiad o Nas Bardzo przyjemny wywiad o Restauracji DIFFERENT w portalu Nasze Miasto Warszawa. link
Reportaż o DIFFERENT Krótki reportaż o DIFFERENT, ze strony naszej misji społecznej. Jesteśmy między 14:23 a 16:35 minutami TVP3 – główne wydanie Kuriera Warszawskiego w dniu 23.05.2018 r. godz. 18.30 link
Portal dla osób niepełnosprawnych Wieści o otwarciu restauracji DIIFERENT dotarły na północ Polski.
Ku naszemu zaskoczeniu napisał o Nas portal Razem z Tobą funkcjonujący w brażny już 20 lat. Zrzesza osoby niepełnosprane z całej Polski. Dodatkowo wydaje bezpłatną gazetę. Mottem przewodnim portalu jest hasło „Dobra strona niepełnosprawnych”. My również podpisujemy się pod nim obiema rękami.
Dziękujemy za inicjatywę i przesyłamy moc serdeczności całej redakcji Razem z Tobą!
link
Otwarcie Different w THINK MICE Branża eventowa już wie o restauracji Different. Wzmianka o naszym otwarciu pojawiła się w marcowym magazynie THINK MICE. Dziękujemy i pozdrawiamy! link
GW – dodatek do Gazety Stołecznej Gazeta Wyborcza bardzo chetnie napisała artykuł o planach otwarcia restauracji Different. Artykuł został zamieszczony zarówno na stronie www jak i w wersji drukowanej.
Dziękujemy serdecznie i pozdrawiamy ????
link
Different w Polskim Radiu Udzieliliśmy wywiadu dla Polskiego Radia. 25 min zupełnie dla nas ????
Co z tego wyszło? Można poczytać i posłuchać.
link
RMF MAXXX o Different Informacje o Restauracji Different nagrana dla radia RMF MAXXX. link
Restauracja Different w RMF FM Wzmianka o restauracji w Radiu RMF FM. link
Radio dla Ciebie o restauracji w ciemności Skorzystaliśmy z zaproszenia do Radia dla Ciebie, aby opowiedzieć o naszym pomyśle restauracji w ciemności. link
Uśmiech proszę – specjalnie dla DIFFERENT Mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowej sesji wizerunkowej. Fantastyczna sceneria łazienek Królewskich, wymarzona pogoda, mnóstwo zabawy i uśmiechu. No i świetna fotografka.
Dziękujemy Uśmiech Proszę Fotografia!
link
Wywiad na kanale Głucha Polka Potrafi Mogliśmy udzielić wywiadu dla portalu gluchapolkapotrafi.pl . To było niesamowite przeżycie! Dziękujemy!
Zobaczcie co wyszło ????
link
Portrety Ty i Biznes – wywiad z Anną Bocheńską Udzieliliśmy wywiadu na łamach portalu Ty i Biznes prowadzonego przez znakomitą Beatę Tomaszek – eksperta w dziedzinie rozwoju osobistego, przedsiębiorczości i marketingu. Zachęcamy do lektury ???? link

Przyjaciele