Jesteśmy organizacją non-profit

Dzięki działalności gospodarczej - restauracji Different możemy realizować cele statutowe naszej Fundacji pomocy Rodzinie ”Człowiek w Potrzebie”

Fundacja która niesie pomoc ludziom w wychodzeniu z kryzysu. Obecnie działania realizowane są na terenie Warszawy.

Nasze działania to:

  1. Pomoc rzeczowa (żywność, środki higieny, leki) dla warszawskich rodzin.
  2. Projekt pomocy wybranym rodzinom przy współpracy firmy Fenix Group (zakup mebli, remonty, odpłatne zabiegi medyczne, fizjoterapia, psychoterapia, zakup leków i żywności, pomoc w spłacie długów)
  3. Kierowanie do osób, które świadczą pomoc terapeutyczną i duchową.
  4. Od marca 2020 do czerwca 2021 prowadziliśmy projekt #posiłkikryzysowe- dożywianie warszawskich rodzin, dostarczając im pełnowartościowy obiad z dwu dań.
  5. Od maja 2022 roku wydaliśmy 10 tysięcy dwudaniowych posiłków dla uchodźców z Ukrainy (realizacja projektu we wspołpracy z MCPS)

Komu pomagamy: osobom doświadczającym szeroko pojętego kryzysu (nagłe osamotnienie, uboga starość, śmierć bliskiej osoby, która byłą żywicielem rodziny, ciężka i przewlekła choroba oraz brak środków na leczenie; trwała niepełnosprawność i choroba w rodzinie, wypadek i koszty związane z powrotem do zdrowia; utrata pracy z powodów niezależnych od osoby i niemożliwość utrzymania siebie i rodziny; odejście od sprawcy przemocy domowej)

Jak pomagamy: Wszystkim osobom które zgodzą się na spotkanie w miejscu zamieszkania u siebie i zweryfikowanie sytuacji przedstawimy propozycję pomocy.