Pracownicy

Pracownicy

Agnieszka Żebrowska

Kelner

Dowiedz się więcej

Agnieszka to nasza zespołowa gaduła. Uwielbia kontakt z gośćmi, choć w życiu prywatnym potrafi być także nieśmiała. Niedowidzi od urodzenia. Dość szybko odnajduje się w nowych pomieszczeniach, jednak jej ulubionym miejscem pozostaje jej własny dom. Tam poświęca się gotowaniu, gdzie królują dania kuchni polskiej – oraz śledzeniu nowinek technologicznych przydatnych osobom niewidomym i niepełnosprawnym. Wychowanka Ośrodka Szkolno-Wychowaczego w Laskach. W pracy w DIFFERENT ceni sobie kontakt z ludźmi i brak uczucia zamkniętej przestrzeni.

Pracownicy

Beata Staszek

Kelner

Dowiedz się więcej

Beata to osoba wesoła i otwarta. Zaraża nas swoim optymizmem i zawsze jest gotowa do działania. Posługuje się językami: angielskim, włoskim i rosyjskim. Jest osobą bardzo aktywną, rozwija swoje pasje taneczne i stale poszerza swoje umiejętności. Straciła wzrok w okresie dojrzewania i mimo początkowego wstrząsu od razu wzięła sprawy w swoje ręce. Udało jej się skończyć szkołę, założyła rodzinę i znalazła pracę. Jak sama określa „tym, co daje mi najwięcej satysfakcji jest bezpośredni kontakt z ludźmi”. Swoją unikalność odkryła w trakcie 4-letniego pobytu w Moskwie, gdzie mąż żartobliwie powiedział do niej, że przypadku całkowitego wyłączenia światła w moskiewskim Metrze byłaby jedyną osobą, która bez problemu wyszłaby na powierzchnię :). Dlatego w DIFFERENT łączymy jej radość, miłość do ludzi i pozbawiamy wykluczenia społecznego.

Pracownicy

Wiola Borowska

Kelner

Dowiedz się więcej

Wiola skończyła liceum profilowane z rozszerzonym jęz. angielskim. Z wykształcenia technik obsługi ruchu turystycznego, lecz ze względu na utratę wzroku nigdy nie pracowała w zawodzie. Doświadczenie zdobywała w telemarketingu i jako przedstawiciel handlowy w branży kosmetycznej. W wolnej chwili lubi słuchać muzyki oraz kobiecych audiobooków z wątkami kryminalnymi. Nader wszystko uwielbia tańczyć i spędzać czas nad wodą. Miłością jej życia jest mąż, którego zna od 16 roku życia (dla jasności poznali się górach – nie nad morzem) oraz 15-letni syn – pasjonat kolarstwa górskiego! Wiolę polubiliśmy za jej radość i odwagę w podejmowaniu wyzwań. Niezwykle przyjemnie się z nią rozmawia, ma w głosie coś kojącego i ciepłego. Mamy nadzieję, że będą Państwo mieli okazję się o tym przekonać.

Pracownicy

Jacek Królikowski

Kelner

Dowiedz się więcej

Jecek był kucharzem w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym oraz Hotelu Radisson Blu w Warszawie. Od dziecka tracił wzrok. Obecnie zostało mu 10% widzenia na jednym oku. Jest osobą świetnie odnajdującą się w pracy zespołu, z ogromnym dystansem do siebie i otoczenia. Jego specyficzne poczucie humoru nie raz rozładowało napięcie w chwilach stresowych. Interesuje się motoryzacją i medycyną pomimo, że nie może prowadzić auta czy samodzielnie ”wykonać operacji”. Skoczek spadochronowy i motolotniarz. Szczęśliwy mąż i ojciec 1,5 rocznego synka. W pracy w DIFFERENT ceni sobie fakt, że „nikt mu nie patrzy na ręce :)” i podziwia naszą Prezes za jej wielkie serce i zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami.

Pracownicy

Konrad Kubicki

Kelner

Dowiedz się więcej

Konrad ukończył studium wokalno-aktorskie, ratownictwo medyczne oraz szkołę dla opiekunów medycznych. Jako Asystent niewidomych kelnerów wykorzystuje w praktyce zdobytą wiedzę. Jak sam określa swój status – jest mężczyzną z przeszłością. Miał i ma poważne problemy zdrowotne – ale walczy i się nie poddaje. Konkretny, otwarty i z wyobraźnią. W wolnych chwilach lubi zagłębić się w historii kamienic i fabryk warszawskich oraz posłuchać dobrej muzyki. Interesuje się podróżami, a w szczególności urban exploration, fantastyką i medycyną. Identyfikuje się z latami 90-tymi, uwielbia także modę z tamtych czasów. Potrafi bez znudzenia, kilkukrotnie oglądać te same filmy np. „Top gun”, „Pretty woman” czy „Króla lwa”. Dzięki Konrad, że jesteś z nami!

Pracownicy

Anna Sobczak

Manager zespołu kelnerskiego

Dowiedz się więcej

Anna jako psycholog lubi obserwować ludzi, ich osobowości i relacje . Przez długi czas pracowała w kancelarii adwokackiej, gdzie mogła się wykazać swoimi zdolnościami organizacyjnymi. Cechuje ją wysoka odpowiedzialność, swoboda w nawiązywaniu kontaktów oraz terminowość. W życiu „odkrywa nowe smaki i nie groźne jej robaki”.

Pracownicy

Aleksander Gościniak

Szef Kuchni

Dowiedz się więcej

Kucharzem został przez przypadek i dobrze mu to idzie już od 6 lat! Poczatkowo jego plany były związane z muzyką i koszykówką - w tym kierunku skończył też szkołę. Jednak 6letni epizod barmana oraz zamiłowanie do tworzenia skierowały go właśnie do kuchni. A uwierzcie potrafi się odnaleźć w każdej z nich: polskiej, meksykańskiej, śródziemnomorskiej. Inspiracje do swoich dań czerpie głównie z kuchni  francuskiej i włoskiej. Jest elastyczny, kreatywny, niezwykle uparty i nastawiony na efekt. W wolnych chwilach spełnia się jako internetowy komentator sportowy. Kocha NBA i muzykę. Można również godzinami z nim rozmawiać o historii, w szczególności Aleksandra Macedończyka oraz o psach - jest właścicielem reaktywnej Luny.

Pracownicy

Marta Aleksandrowska

Manager restauracji DIFFERENT

Dowiedz się więcej

Marta jest pasjonatką podróży i wypraw w nieznane. Studentka Komunikacji Społecznej i Public Relations na warszawskiej Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania. Jej mottem życiowym jest powiedzenie „kto chce – szuka sposobów, a kto nie chce – szuka powodów”. Zaraża swoim optymizmem i świetnym zorganizowaniem. W przyszłości planuje odwiedzić słoneczną Kalifornię i zorganizować sobie wyprawę dookoła świata. Zawodowo wiąże plany z marketingiem i własną działalnością eventową.

Pracownicy

Aleksandra Olszańska

Dyrektor Zarządzająca

Dowiedz się więcej

Ola przez ponad 15 lat prowadziła warsztaty dla pacjentek oddziału onkologicznego. Była szkoleniowcem w firmie farmaceutycznej oraz kosmetycznej. Kilka lat temu została Wykładowcą na Uczelni Medycznej, gdzie obecnie uczy studentów z zakresu Kosmetologii. Prowadziła również rekrutacje, audyty i wiele projektów z zakresu projektowania tekstyliów. Jest osobą, która uwielbia pracę oraz kontakt z ludźmi. Wierzy w dobre rozwiązania i w szczere relacje. Prywatnie żona i mama 7 letniego synka.

Pracownicy

Anna Bocheńska

Prezes Zarządu Fundacji

Dowiedz się więcej

Anna jest prezesem Fundacji Pomocy Rodzinie „Człowiek w potrzebie”, organizator wielu akcji charytatywnych i społecznych. Event & PR manager z olbrzymim doświadczeniem. Jest to osoba obdarowana wielkim talentem organizacyjnym i potrafiąca zjednywać sobie ludzi. Prawdziwy i waleczny leader. Związana z DIFFERENT od samego początku/pomysłu. Obiema rękami podpisuje się pod misją społeczną restauracji i nie wyobraża sobie innego sposobu na jej funkcjonowanie.

Pracownicy

Ilona Kamieńska

Asystent Zarządu

Dowiedz się więcej

Ilona od 2012 roku samodzielnie prowadzi Fundację na Podlasiu, współpracując w tym zakresie z instytucjami samorządowymi. Posiada bogate doświadczenie w branży eventowej oraz w pozyskiwaniu funduszy z różnych źródeł. Angażuje się w działania społeczne i prozdrowotne. Certyfikowany Project Manager IPMA D. Jej największym atutem jest wielozadaniowość i opanowanie.