Zespół

Kelner

Beata Staszek

Beata to osoba wesoła i otwarta. Zaraża nas swoim optymizmem i zawsze jest gotowa do działania. Posługuje się językami: angielskim, włoskim i rosyjskim. Jest osobą bardzo aktywną, rozwija swoje pasje taneczne i stale poszerza swoje umiejętności. Straciła wzrok w okresie dojrzewania i mimo początkowego wstrząsu od razu wzięła sprawy w swoje ręce. Udało jej się skończyć szkołę, założyła rodzinę i znalazła pracę. Jak sama określa „tym, co daje mi najwięcej satysfakcji jest bezpośredni kontakt z ludźmi”. Swoją unikalność odkryła w trakcie 4-letniego pobytu w Moskwie, gdzie mąż żartobliwie powiedział do niej, że przypadku całkowitego wyłączenia światła w moskiewskim Metrze byłaby jedyną osobą, która bez problemu wyszłaby na powierzchnię :).  Dlatego w DIFFERENT łączymy jej radość, miłość do ludzi i pozbawiamy wykluczenia społecznego.

Kelner

Marek Ptasiński

Kelner z dużym doświadczeniem. Pracował w renomowanych hotelach: Orbis, Hotel Mrągovia, Zajazd Napoleoński, Grand Hotel czy Hotel Wera. W wyniku powikłań cukrzycowych stracił wzrok. Zaczął wtedy pracę przy komputerze i znalazł zainteresowanie w różnego rodzaju konkursach radiowych. Uwielbia grę w kręgle i ma na swoim koncie kilka nagród sportowych z tej dyscypliny. Jego pasją są książki o tematyce historycznej, w szczególności podboje Aleksandra Macedońskiego, Juliusza Cezara oraz czasy wielkiego wodza kartagińskiego Hanibala. Praca w zespole DIFFERENT to dla niego wyzwanie i olbrzymia przyjemność. Przypomina mu dobre czasy sprzed utraty wzroku. Jako osoba niezwykle kontaktowa wiemy, że realizuje się zawodowo w 100% – co widać po reakcjach naszych gości.

Kelner

Marlena Witczak

Marlena jest niewidoma od urodzenia. Skończyła filologię angielską i studium masażu. Doświadczenie zdobywała w przychodni rehabilitacji, telemarketingu i  jako mobilny asystent zespołu. W pracy lubi wiedzieć, że to co robi jest komuś przydatne, dlatego odnajduje się w naszym zespole idealnie. Jest osobą spontaniczną, otwartą i posiada dar improwizacji. Jako mama 11-letniego synka świetnie radzi sobie ze wszystkimi obowiązkami – co buduje w niej poczucie  niezależności. Jej wielkim atutem jest także fakt, że mieszka blisko restauracji i w każdej chwili może do nas przyjść. Uwielbia książki o tematyce kryminalnej, sci-fi i literaturę faktu. Zapraszamy po więcej do DIFFERENT!

Asystent kelnerów

Tomasz Olender

Człowiek z wykształceniem działający na rzecz osób z wadą słuchu. Tłumacz języka migowego, 3 lata pełnił stanowisko sekretarza w Olsztyńskim Stowarzyszeniu Głuchych. Obecnie wykładowca języka migowego w Podkowiańskiej Wyższej Szkole Medycznej. Człowiek pełen zapału, ambicji i motywacji by nieść pomoc innym, szczególnie ludziom z wadą słuchu. W życiu prywatnym zafascynowany podróżnik po Europie, z uśmiechem na twarzy idzie przez życie, bo wie, ze wszystko będzie dobrze i niemożliwe nie istnieje. Witamy go w składzie zespołu Restauracji DIFFERENT!

Animator

Michał Drzewek

Animator społeczno-kulturowy, socjolog, trener, coach, nauczyciel, wykładowca, przewodniczący TPG – jedynej w Polsce organizacji pozarządowej działającej na rzecz osób głuchoniewidomych, społecznik, miłośnik podróży, integracji, kultury, jedzenia i nawiązywania nowych relacji.

Animator

Grzegorz Kozłowski

Grzegorz ma tak bogate doświadczenie, że trudno zebrać je w kilku słowach. Jest wulkanem energii, pełnym zaangażowania działaczem wielu organizacji pozarządowych m.in.: Był Przewodniczącym Rady Fundatorów Polskiej Fundacji Osób Słabosłyszących (obecnie jest prezesem Zarządu PFOS), Przewodniczącym Polskiego Forum Osób Niepełnosprawnych, Przewodniczącym i współzałożycielem Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, członkiem Społecznej Rady Konsultacyjnej przy Zarządzie PFRON. Grzegorz to niewyczerpane źródło pomysłów,  poczucia humoru i nieprzeciętna osobowość. Prekursor alfabetu punktowego dla głuchoniewidomych, laureat konkursu „Człowiek bez barier”, ciekawy ludzi i świata. Mimo, że niedosłyszy i niedowidzi jest spełnionym mężem oraz ojcem czwórki dzieci. Uwielbia Tatry Wysokie oraz wschody i zachody słońca. Razem z żoną Renatą propaguje ideę rekolekcji dla osób głuchoniewidomych, współorganizując je od 2000 roku.

Twórca Different

Anna Bocheńska

Prezes Fundacji Pomocy Rodzinie „Człowiek w potrzebie”, organizator wielu akcji charytatywnych i społecznych. Event & PR manager z olbrzymim doświadczeniem. Jest to osoba obdarowana wielkim talentem organizacyjnym i potrafiąca zjednywać sobie ludzi. Prawdziwy i waleczny leader. Związana z DIFFERENT od samego początku/pomysłu. Obiema rękami podpisuje się pod misją społeczną restauracji i nie wyobraża sobie innego sposobu na jej funkcjonowanie.

Sales & Marketing Manager

Ilona Kamieńska

Od 2012 roku samodzielnie prowadzi Fundację na Podlasiu, współpracując w tym zakresie z instytucjami samorządowymi. Posiada bogate doświadczenie w branży eventowej oraz w pozyskiwaniu funduszy z różnych źródeł. Angażuje się w działania społeczne i prozdrowotne. Certyfikowany Project Manager IPMA D. Jej największym atutem jest wielozadaniowość i opanowanie.

Asystent ds. Marketingu

Marta Aleksandrowska

Pasjonatka podróży i wypraw w nieznane. Studentka Komunikacji Społecznej i Public Relations na warszawskiej Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania. Jej mottem życiowym jest powiedzenie „kto chce – szuka sposobów, a kto nie chce – szuka powodów”. Zaraża swoim optymizmem i świetnym zorganizowaniem. W przyszłości planuje odwiedzić słoneczną Kalifornię i zorganizować sobie wyprawę dookoła świata. Zawodowo wiąże plany z marketingiem i własną działalnością eventową.