Pracownicy

Kelner

Agnieszka Żebrowska

Agnieszka to nasza zespołowa gaduła. Uwielbia kontakt z gośćmi, choć w życiu prywatnym potrafi być także nieśmiała. Niedowidzi od urodzenia. Dość szybko odnajduje się w nowych pomieszczeniach, jednak jej ulubionym miejscem pozostaje jej własny dom. Tam poświęca się gotowaniu, gdzie królują dania kuchni polskiej – oraz śledzeniu nowinek technologicznych przydatnych osobom niewidomym i niepełnosprawnym. Wychowanka Ośrodka Szkolno-Wychowaczego w Laskach. W pracy w DIFFERENT ceni sobie kontakt z ludźmi i brak uczucia zamkniętej przestrzeni.

Kelner

Beata Staszek

Beata to osoba wesoła i otwarta. Zaraża nas swoim optymizmem i zawsze jest gotowa do działania. Posługuje się językami: angielskim, włoskim i rosyjskim. Jest osobą bardzo aktywną, rozwija swoje pasje taneczne i stale poszerza swoje umiejętności. Straciła wzrok w okresie dojrzewania i mimo początkowego wstrząsu od razu wzięła sprawy w swoje ręce. Udało jej się skończyć szkołę, założyła rodzinę i znalazła pracę. Jak sama określa „tym, co daje mi najwięcej satysfakcji jest bezpośredni kontakt z ludźmi”. Swoją unikalność odkryła w trakcie 4-letniego pobytu w Moskwie, gdzie mąż żartobliwie powiedział do niej, że przypadku całkowitego wyłączenia światła w moskiewskim Metrze byłaby jedyną osobą, która bez problemu wyszłaby na powierzchnię :).  Dlatego w DIFFERENT łączymy jej radość, miłość do ludzi i pozbawiamy wykluczenia społecznego.

Kelner

Wiola Borowska

Skończyła liceum profilowane z rozszerzonym jęz. angielskim. Z wykształcenia technik obsługi ruchu turystycznego, lecz ze względu na utratę wzroku nigdy nie pracowała w zawodzie. Doświadczenie zdobywała w telemarketingu i jako przedstawiciel handlowy w branży kosmetycznej. W wolnej chwili lubi słuchać muzyki oraz kobiecych audiobooków z wątkami kryminalnymi.  Nader wszystko uwielbia tańczyć i spędzać czas nad wodą. Miłością jej życia jest mąż, którego zna od 16 roku życia (dla jasności poznali się górach – nie nad morzem) oraz 15-letni syn – pasjonat kolarstwa górskiego! Wiolę polubiliśmy za jej radość i odwagę w podejmowaniu wyzwań. Niezwykle przyjemnie się z nią rozmawia, ma w głosie coś kojącego i ciepłego. Mamy nadzieję, że będą Państwo mieli okazję się o tym przekonać.
Kelner

Jacek Królikowski

Był kucharzem w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym oraz Hotelu Radisson Blu w Warszawie. Od dziecka tracił wzrok. Obecnie zostało mu 10% widzenia na jednym oku. Jest osobą świetnie odnajdującą się w pracy zespołu, z ogromnym dystansem do siebie i otoczenia. Jego specyficzne poczucie humoru nie raz rozładowało napięcie w chwilach stresowych. Interesuje się motoryzacją i medycyną pomimo, że nie może prowadzić auta czy samodzielnie ”wykonać operacji”. Skoczek spadochronowy i motolotniarz. Szczęśliwy mąż i ojciec 1,5 rocznego synka. W pracy w DIFFERENT ceni sobie fakt, że „nikt mu nie patrzy na ręce :)” i podziwia naszą Prezes za jej wielkie serce i zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami.

Szefowa kuchni

Weronika Kardas

Młoda szefowa kuchni z wielką ambicją i wyczuciem smaku. Jej złota zasada to „Atmosfera w zespole jest najważniejsza, reszta przychodzi sama„. Zainteresowana najbardziej kuchnią włoską i koreańską. Posiada także ogromną miłość do kuchni Polskiej, którą uważa za najlepszą na świecie. Osoba kolorowa, wyróżniająca się z tłumu, odnajdzie kontakt z każdym, mimo swojej ogromnej nieśmiałości. Gra na pianinie od 5 roku życia. Ciepła, miła i pomocna w każdej sytuacji, a także stanowcza w sprawach zawodowych. W domowym zaciszu poświęca czas na rysunek i pisanie książki o tematyce fantastycznej. Interesuje się szeroko pojętą muzyką, tatuażami, piercingiem i wizażem. Pogłębia także wiedzę na temat kultury i tradycji Południowej Korei. Traktuje swoją pracę jako swego rodzaju misję do spełnienia, poświęcając się jej w 100%. Witamy na pokładzie!
Manager Zespołu Kelnerskiego

Anna Sobczak

Jako psycholog lubi obserwować ludzi, ich osobowości i relacje . Przez długi czas pracowała w kancelarii adwokackiej, gdzie mogła się wykazać swoimi zdolnościami  organizacyjnymi. Cechuje ją wysoka odpowiedzialność, swoboda w nawiązywaniu kontaktów oraz terminowość.  W życiu „odkrywa nowe smaki i nie groźne jej robaki”.

Asystent niewidomych kelnerów

Konrad Kubicki

Ukończył studium wokalno-aktorskie, ratownictwo medyczne oraz szkołę dla opiekunów medycznych. Jako Asystent niewidomych kelnerów wykorzystuje w praktyce zdobytą wiedzę. Jak sam określa swój status – jest mężczyzną z przeszłością. Miał i ma poważne problemy zdrowotne – ale walczy i się nie poddaje. Konkretny, otwarty i z wyobraźnią. W wolnych chwilach lubi zagłębić się w historii kamienic i fabryk warszawskich oraz posłuchać dobrej muzyki.  Interesuje się podróżami, a w szczególności urban exploration, fantastyką i medycyną. Identyfikuje się z latami 90-tymi, uwielbia także modę z tamtych czasów.  Potrafi bez znudzenia, kilkukrotnie oglądać te same filmy np. „Top gun”, „Pretty woman” czy „Króla lwa”. Dzięki Konrad, że jesteś z nami!
Recepcjonistka

Weronika Tomiczek

Niezastąpiona pomoc w recepcji restauracji. Weronika jest nadzwyczaj dokładna i przywiązuje wagę do szczegółów. Nie lubi niedokończonych spraw oraz bałaganu w dokumentach. Prawdziwy skarb! Skromna, cierpliwa i spokojna, a do tego uzdolniona artystycznie. Wcześniej zajmowała się tworzeniem witraży i mozaik. Teraz lubi dobre kino, wspólne gotowanie ze znajomymi oraz taniec z nurtu „kontakt improwizacja”. W życiu kieruje się zasadami zdrowego, ekologicznego życia i od 4 lat jest wegetarianką.

Asystentka Zarządu

Claudia Martinez

Nasz międzynarodowy akcent w DIFFERENT. Studentka Technologii Żywności na SGGW w Warszawie. W jej żyłach płynie kolumbijska krew, a co za tym biegle mówi w jęz. hiszpańskim i angielskim. Ma smykałkę organizacyjną, z uporem dąży do wyznaczonych celów, opiekuńcza i zaangażowana w powierzone prace. Pasjonatka fantastyki, nurtu cosplay, sama szyje kostiumy i występuje na konwentach tematycznych. Rodzice zaszczepili w niej także miłość do tańca …ludowego… – dlatego obecnie można ją zobaczyć w Zespole Pieśni i Tańca SGH. Claudia – Witamy! Będzie Nam się super pracowało 🙂

 

Animator

Grzegorz Kozłowski

Grzegorz ma tak bogate doświadczenie, że trudno zebrać je w kilku słowach. Jest wulkanem energii, pełnym zaangażowania działaczem wielu organizacji pozarządowych m.in.: Był Przewodniczącym Rady Fundatorów Polskiej Fundacji Osób Słabosłyszących (obecnie jest prezesem Zarządu PFOS), Przewodniczącym Polskiego Forum Osób Niepełnosprawnych, Przewodniczącym i współzałożycielem Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, członkiem Społecznej Rady Konsultacyjnej przy Zarządzie PFRON. Grzegorz to niewyczerpane źródło pomysłów,  poczucia humoru i nieprzeciętna osobowość. Prekursor alfabetu punktowego dla głuchoniewidomych, laureat konkursu „Człowiek bez barier”, ciekawy ludzi i świata. Mimo, że niedosłyszy i niedowidzi jest spełnionym mężem oraz ojcem czwórki dzieci. Uwielbia Tatry Wysokie oraz wschody i zachody słońca. Razem z żoną Renatą propaguje ideę rekolekcji dla osób głuchoniewidomych, współorganizując je od 2000 roku.

Pracownik restauracji

Ewa Żbikowska

Z doświadczenia krawcowa, przedstawiciel handlowy i niania. Obecnie nasze niezastąpione wsparcie w restauracji. Ewa – rencistką została już w wieku 21 lat, powodem były problemy reumatologiczne. Znajomi określają ją jako niezwykle pomocną osobę i my ten fakt potwierdzamy w 100%! Jej ulubionym zajęciem jest gotowanie, sprzątanie, krawiectwo i pieczenie ciast. Temperamentna, kochająca ludzi i dzieci Ewa zaskarbiła nasze serca od „pierwszego wejrzenia”. Jesteśmy dumni, że należy do zespołu DIFFERENT. Ale najważniejsze jest to, że Ona czuje się z nami świetnie.

Pracownik restauracji

Bożena Nowakowska

Bożenka wiele lat przepracowała jako bibliotekarka. To zamiłowanie do książek ma do dziś, szczególnie odnajduje się w literaturze psychologicznej i popularno-naukowej. Po ciężkiej  chorobie onkologicznej znalazła sens życia wśród swoich dorosłych dzieci, wnucząt i zwierząt domowych. W wolnych chwilach odpoczywa na działce. Jest osoba odpowiedzialną i obowiązkową. Cenimy w niej te cechy – ponieważ wiemy, że prace wykona z niezwykłą starannością, a przede wszystkim na czas. Witamy w zespole DIFFERENT Bożenko!

Dyrektor Different

Anna Bocheńska

Prezes Fundacji Pomocy Rodzinie „Człowiek w potrzebie”, organizator wielu akcji charytatywnych i społecznych. Event & PR manager z olbrzymim doświadczeniem. Jest to osoba obdarowana wielkim talentem organizacyjnym i potrafiąca zjednywać sobie ludzi. Prawdziwy i waleczny leader. Związana z DIFFERENT od samego początku/pomysłu. Obiema rękami podpisuje się pod misją społeczną restauracji i nie wyobraża sobie innego sposobu na jej funkcjonowanie.

Sales & Marketing Manager

Ilona Kamieńska

Od 2012 roku samodzielnie prowadzi Fundację na Podlasiu, współpracując w tym zakresie z instytucjami samorządowymi. Posiada bogate doświadczenie w branży eventowej oraz w pozyskiwaniu funduszy z różnych źródeł. Angażuje się w działania społeczne i prozdrowotne. Certyfikowany Project Manager IPMA D. Jej największym atutem jest wielozadaniowość i opanowanie.

Asystent ds. Marketingu

Marta Aleksandrowska

Pasjonatka podróży i wypraw w nieznane. Studentka Komunikacji Społecznej i Public Relations na warszawskiej Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania. Jej mottem życiowym jest powiedzenie „kto chce – szuka sposobów, a kto nie chce – szuka powodów”. Zaraża swoim optymizmem i świetnym zorganizowaniem. W przyszłości planuje odwiedzić słoneczną Kalifornię i zorganizować sobie wyprawę dookoła świata. Zawodowo wiąże plany z marketingiem i własną działalnością eventową.