Our team

Kelner

Beata Staszek

Beata to osoba wesoła i otwarta. Zaraża nas swoim optymizmem i zawsze jest gotowa do działania. Posługuje się językami: angielskim, włoskim i rosyjskim. Jest osobą bardzo aktywną, rozwija swoje pasje taneczne i stale poszerza swoje umiejętności. Straciła wzrok w okresie dojrzewania i mimo początkowego wstrząsu od razu wzięła sprawy w swoje ręce. Udało jej się skończyć szkołę, założyła rodzinę i znalazła pracę. Jak sama określa “tym, co daje mi najwięcej satysfakcji jest bezpośredni kontakt z ludźmi”. Swoją unikalność odkryła w trakcie 4-letniego pobytu w Moskwie, gdzie mąż żartobliwie powiedział do niej, że przypadku całkowitego wyłączenia światła w moskiewskim Metrze byłaby jedyną osobą, która bez problemu wyszłaby na powierzchnię :).  Dlatego w DIFFERENT łączymy jej radość, miłość do ludzi i pozbawiamy wykluczenia społecznego.

Kelner

Marek Ptasiński

Kelner z dużym doświadczeniem. Pracował w renomowanych hotelach: Orbis, Hotel Mrągovia, Zajazd Napoleoński, Grand Hotel czy Hotel Wera. W wyniku powikłań cukrzycowych stracił wzrok. Zaczął wtedy pracę przy komputerze i znalazł zainteresowanie w różnego rodzaju konkursach radiowych. Uwielbia grę w kręgle i ma na swoim koncie kilka nagród sportowych z tej dyscypliny. Jego pasją są książki o tematyce historycznej, w szczególności podboje Aleksandra Macedońskiego, Juliusza Cezara oraz czasy wielkiego wodza kartagińskiego Hanibala. Praca w zespole DIFFERENT to dla niego wyzwanie i olbrzymia przyjemność. Przypomina mu dobre czasy sprzed utraty wzroku. Jako osoba niezwykle kontaktowa wiemy, że realizuje się zawodowo w 100% – co widać po reakcjach naszych gości.

The founder of DIFFERENT

Anna Bocheńska

The President of Fundacja Pomocy Rodzinie „Człowiek w potrzebie” (Man in Need Family Help Foundation) and organiser of numerous charity and social events. Event & PR manager with extensive experience. Anna possesses tremendous organisational talent and knows how to win people over and is a true and powerful leader. She has been involved with the DIFFERENT project from its very beginnings/the concept. She fully supports the social mission of DIFFERENT and cannot imagine it functioning in any other way.

Kelner

Marlena Witczak

Marlena jest niewidoma od urodzenia. Skończyła filologię angielską i studium masażu. Doświadczenie zdobywała w przychodni rehabilitacji, telemarketingu i  jako mobilny asystent zespołu. W pracy lubi wiedzieć, że to co robi jest komuś przydatne, dlatego odnajduje się w naszym zespole idealnie. Jest osobą spontaniczną, otwartą i posiada dar improwizacji. Jako mama 11-letniego synka świetnie radzi sobie ze wszystkimi obowiązkami – co buduje w niej poczucie  niezależności. Jej wielkim atutem jest także fakt, że mieszka blisko restauracji i w każdej chwili może do nas przyjść. Uwielbia książki o tematyce kryminalnej, sci-fi i literaturę faktu. Zapraszamy po więcej do DIFFERENT!

Sales & Marketing Manager

Ilona Kamieńska

Since 2012, Ilona has been in charge of the Foundation in Podlasie, cooperating with local government organisations there. She has vast experience in the event industry and in obtaining funds from various sources. She is involved in social and health promoting activities and is an IPMA (level D) Certified Project Manager. Her major assets include multi-tasking skills and calmness.

Asystent kelnerów

Tomasz Olender

Człowiek z wykształceniem działający na rzecz osób z wadą słuchu. Tłumacz języka migowego, 3 lata pełnił stanowisko sekretarza w Olsztyńskim Stowarzyszeniu Głuchych. Obecnie wykładowca języka migowego w Podkowiańskiej Wyższej Szkole Medycznej. Człowiek pełen zapału, ambicji i motywacji by nieść pomoc innym, szczególnie ludziom z wadą słuchu. W życiu prywatnym zafascynowany podróżnik po Europie, z uśmiechem na twarzy idzie przez życie, bo wie, ze wszystko będzie dobrze i niemożliwe nie istnieje. Witamy go w składzie zespołu Restauracji DIFFERENT!

Marketing Assistant

Marta Aleksandrowska

Marta is passionate about travel and trips to the unknown. She is a student of Social Communication and Public Relations at Warsaw based University of Finance and Management. Her motto is: people who want something look for ways, and people who don’t want anything – look for reasons. She infects you with her optimism and great organisational skills. She is planning to visit the sunny California in future and to organise a journey around the world for herself. Her professional plans are connected with marketing and her own event business.

Animator

Michał Drzewek

Animator społeczno-kulturowy, socjolog, trener, coach, nauczyciel, wykładowca, przewodniczący TPG – jedynej w Polsce organizacji pozarządowej działającej na rzecz osób głuchoniewidomych, społecznik, miłośnik podróży, integracji, kultury, jedzenia i nawiązywania nowych relacji.

Animator

Grzegorz Kozłowski

Grzegorz ma tak bogate doświadczenie, że trudno zebrać je w kilku słowach. Jest wulkanem energii, pełnym zaangażowania działaczem wielu organizacji pozarządowych m.in.: Był Przewodniczącym Rady Fundatorów Polskiej Fundacji Osób Słabosłyszących (obecnie jest prezesem Zarządu PFOS), Przewodniczącym Polskiego Forum Osób Niepełnosprawnych, Przewodniczącym i współzałożycielem Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, członkiem Społecznej Rady Konsultacyjnej przy Zarządzie PFRON. Grzegorz to niewyczerpane źródło pomysłów,  poczucia humoru i nieprzeciętna osobowość. Prekursor alfabetu punktowego dla głuchoniewidomych, laureat konkursu „Człowiek bez barier”, ciekawy ludzi i świata. Mimo, że niedosłyszy i niedowidzi jest spełnionym mężem oraz ojcem czwórki dzieci. Uwielbia Tatry Wysokie oraz wschody i zachody słońca. Razem z żoną Renatą propaguje ideę rekolekcji dla osób głuchoniewidomych, współorganizując je od 2000 roku.