Wiolonczela w wydaniu klasycznym i …..

Zapraszamy Państwa na cykliczne spotkania z muzyką – w 100% ciemności.

Termin: ostatnia sobota każdego miesiąca

Godzina: 20:00

Naszym i Państwa gościem, raz w miesiącu, będzie genialny artysta Jan Roszkowski – wiolonczelista i kompozytor, absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie i Manhattan School w Nowym Jorku. Wyzwanie przyjął z dużym zaangażowaniem. Nie przeraziła go ciemność – co świadczy o jego prawdziwym profesjonalizmie i zamiłowaniu do muzyki. Specjalnie na sobotnie wydarzenia zaplanował dzieła wybitnych klasyków muzyki poważnej i…. I tu niespodzianka! Autorsko zaaranżowane utwory z gatunku muzyki filmowej/jazz/rock po awangardowe improwizacje. Na samą myśl przechodzą nas ciarki…

Pierwszy debiut Jana Roszkowskiego w DIFFERENT mamy już za sobą (29 grudnia 2018 r.) Goście byli zachwyceni – my również. Jesteśmy pewni, że na najbliższych spotkaniach będzie się dużo i ciekawie działo!

Koszt kolacji tego wieczoru, to dodatkowo 20 zł od osoby, płatne na miejscu gotówką.
Liczbę miejsc ograniczamy do 30.

Rezerwacji można dokonać poprzez stronę www restauracji

Jan Roszkowski – suwalczanin, absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie i Manhattan School w Nowym Jorku, laureat stypendiów Hans & Klara Bauer oraz Fulbrighta.  W listopadzie 2012 r., zadebiutował jako solista w Steinway Hall w Nowym Jorku, a miesiąc po wiolonczelowym debiucie podczas XIV Festiwalu Chopin & Friends, odbyła się oficjalna premiera pierwszego utworu artysty The Aquarian Age, która spotkała się z bardzo entuzjastycznym odbiorem publiczności na Manhattanie. Jan poświęca coraz więcej czasu na komponowanie. W 2017 roku napisał muzykę do swojego pierwszego filmu fabularnego „Defekt Serca” w reż. Bogdana Kozuli. Zdobywca 3 nagrody na XXVII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu oraz 1 nagrody na Konkursie Kameralnym w Warszawie. Występował na festiwalach: EFG London Jazz Festival, 26th Vilnius Jazz Festival (Wilno), XIV Chopin & Friends Festival (Nowy Jork) oraz Delemont Jazz Days (Szwajcaria).  

 

 

Więcej artykułów