Our team

Kelner

Agnieszka Żebrowska

Agnieszka to nasza zespołowa gaduła. Uwielbia kontakt z gośćmi, choć w życiu prywatnym potrafi być także nieśmiała. Niedowidzi od urodzenia. Dość szybko odnajduje się w nowych pomieszczeniach, jednak jej ulubionym miejscem pozostaje jej własny dom. Tam poświęca się gotowaniu, gdzie królują dania kuchni polskiej – oraz śledzeniu nowinek technologicznych przydatnych osobom niewidomym i niepełnosprawnym. Wychowanka Ośrodka Szkolno-Wychowaczego w Laskach. W pracy w DIFFERENT ceni sobie kontakt z ludźmi i brak uczucia zamkniętej przestrzeni.

Kelner

Beata Staszek

Beata to osoba wesoła i otwarta. Zaraża nas swoim optymizmem i zawsze jest gotowa do działania. Posługuje się językami: angielskim, włoskim i rosyjskim. Jest osobą bardzo aktywną, rozwija swoje pasje taneczne i stale poszerza swoje umiejętności. Straciła wzrok w okresie dojrzewania i mimo początkowego wstrząsu od razu wzięła sprawy w swoje ręce. Udało jej się skończyć szkołę, założyła rodzinę i znalazła pracę. Jak sama określa “tym, co daje mi najwięcej satysfakcji jest bezpośredni kontakt z ludźmi”. Swoją unikalność odkryła w trakcie 4-letniego pobytu w Moskwie, gdzie mąż żartobliwie powiedział do niej, że przypadku całkowitego wyłączenia światła w moskiewskim Metrze byłaby jedyną osobą, która bez problemu wyszłaby na powierzchnię :).  Dlatego w DIFFERENT łączymy jej radość, miłość do ludzi i pozbawiamy wykluczenia społecznego.

Kelner

Marek Ptasiński

Kelner z dużym doświadczeniem. Pracował w renomowanych hotelach: Orbis, Hotel Mrągovia, Zajazd Napoleoński, Grand Hotel czy Hotel Wera. W wyniku powikłań cukrzycowych stracił wzrok. Zaczął wtedy pracę przy komputerze i znalazł zainteresowanie w różnego rodzaju konkursach radiowych. Uwielbia grę w kręgle i ma na swoim koncie kilka nagród sportowych z tej dyscypliny. Jego pasją są książki o tematyce historycznej, w szczególności podboje Aleksandra Macedońskiego, Juliusza Cezara oraz czasy wielkiego wodza kartagińskiego Hanibala. Praca w zespole DIFFERENT to dla niego wyzwanie i olbrzymia przyjemność. Przypomina mu dobre czasy sprzed utraty wzroku. Jako osoba niezwykle kontaktowa wiemy, że realizuje się zawodowo w 100% – co widać po reakcjach naszych gości.

Kelner

Wiola Borowska

Skończyła liceum profilowane z rozszerzonym jęz. angielskim. Z wykształcenia technik obsługi ruchu turystycznego, lecz ze względu na utratę wzroku nigdy nie pracowała w zawodzie. Doświadczenie zdobywała w telemarketingu i jako przedstawiciel handlowy w branży kosmetycznej. W wolnej chwili lubi słuchać muzyki oraz kobiecych audiobooków z wątkami kryminalnymi.  Nader wszystko uwielbia tańczyć i spędzać czas nad wodą. Miłością jej życia jest mąż, którego zna od 16 roku życia (dla jasności poznali się górach – nie nad morzem) oraz 15-letni syn – pasjonat kolarstwa górskiego! Wiolę polubiliśmy za jej radość i odwagę w podejmowaniu wyzwań. Niezwykle przyjemnie się z nią rozmawia, ma w głosie coś kojącego i ciepłego. Mamy nadzieję, że będą Państwo mieli okazję się o tym przekonać.
The founder of DIFFERENT

Anna Bocheńska

The President of Fundacja Pomocy Rodzinie „Człowiek w potrzebie” (Man in Need Family Help Foundation) and organiser of numerous charity and social events. Event & PR manager with extensive experience. Anna possesses tremendous organisational talent and knows how to win people over and is a true and powerful leader. She has been involved with the DIFFERENT project from its very beginnings/the concept. She fully supports the social mission of DIFFERENT and cannot imagine it functioning in any other way.

Kelner

Jacek Królikowski

Był kucharzem w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym oraz Hotelu Radisson Blu w Warszawie. Od dziecka tracił wzrok. Obecnie zostało mu 10% widzenia na jednym oku. Jest osobą świetnie odnajdującą się w pracy zespołu, z ogromnym dystansem do siebie i otoczenia. Jego specyficzne poczucie humoru nie raz rozładowało napięcie w chwilach stresowych. Interesuje się motoryzacją i medycyną pomimo, że nie może prowadzić auta czy samodzielnie ”wykonać operacji”. Skoczek spadochronowy i motolotniarz. Szczęśliwy mąż i ojciec 1,5 rocznego synka. W pracy w DIFFERENT ceni sobie fakt, że “nikt mu nie patrzy na ręce :)” i podziwia naszą Prezes za jej wielkie serce i zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami.

Sales & Marketing Manager

Ilona Kamieńska

Since 2012, Ilona has been in charge of the Foundation in Podlasie, cooperating with local government organisations there. She has vast experience in the event industry and in obtaining funds from various sources. She is involved in social and health promoting activities and is an IPMA (level D) Certified Project Manager. Her major assets include multi-tasking skills and calmness.

Marketing Assistant

Marta Aleksandrowska

Marta is passionate about travel and trips to the unknown. She is a student of Social Communication and Public Relations at Warsaw based University of Finance and Management. Her motto is: people who want something look for ways, and people who don’t want anything – look for reasons. She infects you with her optimism and great organisational skills. She is planning to visit the sunny California in future and to organise a journey around the world for herself. Her professional plans are connected with marketing and her own event business.

Manager Zespołu Kelnerskiego

Anna Sobczak

Jako psycholog lubi obserwować ludzi, ich osobowości i relacje . Przez długi czas pracowała w kancelarii adwokackiej, gdzie mogła się wykazać swoimi zdolnościami  organizacyjnymi. Cechuje ją wysoka odpowiedzialność, swoboda w nawiązywaniu kontaktów oraz terminowość.  W życiu „odkrywa nowe smaki i nie groźne jej robaki”.

Recepcjonistka

Weronika Tomiczek

Niezastąpiona pomoc w recepcji restauracji. Weronika jest nadzwyczaj dokładna i przywiązuje wagę do szczegółów. Nie lubi niedokończonych spraw oraz bałaganu w dokumentach. Prawdziwy skarb! Skromna, cierpliwa i spokojna, a do tego uzdolniona artystycznie. Wcześniej zajmowała się tworzeniem witraży i mozaik. Teraz lubi dobre kino, wspólne gotowanie ze znajomymi oraz taniec z nurtu “kontakt improwizacja”. W życiu kieruje się zasadami zdrowego, ekologicznego życia i od 4 lat jest wegetarianką.

Recepcjonistka

Anna Wyrzykowska

Ania posiada wykształcenie gastronomiczne. Doświadczenie zdobywała m.in. w Klubie Bankowca na ul. Smolnej. Kobieta żywioł. Jeździła na motorze, rowerze, pływała. Zdrowie nie pozwoliło jej jednak kontynuować pasji i adrenaliny. Obecnie poświęca się czytaniu i uwielbia filmy z Kevinem Costnerem. Niezwykle taktowna, pogodna i kreatywna osoba. Świetnie czuje się w kuchni i obsłudze gości. Jej konikiem są mięsa i sosy. Dzięki temu doświadczeniu będzie dużym wsparcie dla zespołu recepcyjnego i kelnerskiego. Witamy!

Animator

Grzegorz Kozłowski

Grzegorz ma tak bogate doświadczenie, że trudno zebrać je w kilku słowach. Jest wulkanem energii, pełnym zaangażowania działaczem wielu organizacji pozarządowych m.in.: Był Przewodniczącym Rady Fundatorów Polskiej Fundacji Osób Słabosłyszących (obecnie jest prezesem Zarządu PFOS), Przewodniczącym Polskiego Forum Osób Niepełnosprawnych, Przewodniczącym i współzałożycielem Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, członkiem Społecznej Rady Konsultacyjnej przy Zarządzie PFRON. Grzegorz to niewyczerpane źródło pomysłów,  poczucia humoru i nieprzeciętna osobowość. Prekursor alfabetu punktowego dla głuchoniewidomych, laureat konkursu „Człowiek bez barier”, ciekawy ludzi i świata. Mimo, że niedosłyszy i niedowidzi jest spełnionym mężem oraz ojcem czwórki dzieci. Uwielbia Tatry Wysokie oraz wschody i zachody słońca. Razem z żoną Renatą propaguje ideę rekolekcji dla osób głuchoniewidomych, współorganizując je od 2000 roku.

Pracownik restauracji

Ewa Żbikowska

Z doświadczenia krawcowa, przedstawiciel handlowy i niania. Obecnie nasze niezastąpione wsparcie w restauracji. Ewa – rencistką została już w wieku 21 lat, powodem były problemy reumatologiczne. Znajomi określają ją jako niezwykle pomocną osobę i my ten fakt potwierdzamy w 100%! Jej ulubionym zajęciem jest gotowanie, sprzątanie, krawiectwo i pieczenie ciast. Temperamentna, kochająca ludzi i dzieci Ewa zaskarbiła nasze serca od “pierwszego wejrzenia”. Jesteśmy dumni, że należy do zespołu DIFFERENT. Ale najważniejsze jest to, że Ona czuje się z nami świetnie.

Pracownik restauracji

Bożena Nowakowska

Bożenka wiele lat przepracowała jako bibliotekarka. To zamiłowanie do książek ma do dziś, szczególnie odnajduje się w literaturze psychologicznej i popularno-naukowej. Po ciężkiej  chorobie onkologicznej znalazła sens życia wśród swoich dorosłych dzieci, wnucząt i zwierząt domowych. W wolnych chwilach odpoczywa na działce. Jest osoba odpowiedzialną i obowiązkową. Cenimy w niej te cechy – ponieważ wiemy, że prace wykona z niezwykłą starannością, a przede wszystkim na czas. Witamy w zespole DIFFERENT Bożenko!